KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15873072
nr 1587 3072
Lizzie Lundberg
(1928-2018), Sverige
Oljemålning, Blomma. Signerad, daterad -94. Olja på duk, 46x38 cm, yttermått inklusive ram: 54x46 cm
Lizzie Lundberg, dansk-svensk målare och grafiker född i Köpenhamn 1928, död 2018 i Malmö.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 11 december 2023
kl 20:55:25
100 kr
150 kr
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Lizzie Lundberg
Läs mer om Lizzie Lundberg